Grandiózní finále KLM JMZ ročníku 2016/2017 !

Na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí byla včera ukončena finálová série mezi mužstvy HHK Velké Meziříčí a SKMB Boskovice. Oba týmy od začátku série předváděly velmi kvalitní hokej se všemi prvky finále.

V úvodním utkání si domácí HHK Velké Meziříčí poměrem 4:2 zajistilo první bod v sérii.

V sobotním duelu na ledě SKMB Boskovice zvítězil domácí tým výsledkem 3:2 a vyrovnal tak stav série na 1:1.

Ke slovu přišlo rozhodující utkání na půdě HHK Velké Meziříčí. Od začátku utkání to bylo strhující hokejové představení obou celků. Hra se přelévala z jedné strany na druhou stejně tak jako výsledek utkání. Domácí vedli po 1. třetině 2:1, ve 2. třetině prohrávali 3:2 a po 60 minutách byl stav 3:3. K rozhodnutí utkání mohlo dopomoci 10 minutové prodloužení. I přes velké nabídky domácímu týmu HHK Velké Meziříčí (hosté 2x oslabeni a 1x trestné střílení proti hostům) prodloužení rozhodnutí duelu nepřineslo. V samostatných nájezdech k určení vítěze nejen tohoto utkání ale celého finále prokázali více šikovnosti hráči SKMB Boskovice a poměrem 2:0 strhli vítězství na svoji stranu. Celkový výsledek byl tedy 3:4 po samostatných nájezdech a stav série 1:2. Vítězem KLM JMZ 2016/2017 se tedy stává tým SKMB Boskovice.

Byl to kvalitní a důstojný zážitek nejen pro hráče, ale především pro diváky, kterých se na finálová utkání přišlo podívat cca kolem 1000. Bez nadsázky můžeme říci, že tato finálová utkání splňovala limity 2.ligy.

KVV JM ČSLH by chtělo touto cestou poděkovat všem hráčům, funkcionářům, rozhodčím a divákům za předvedené hokejové umění a to nejen ve finálové části, ale i v průběhu celého ročníku KLM JMZ 2016/2017. Těšíme se společně s Vámi na nadcházející ročník této soutěže a věříme, že bude při nejmenším stejně kvalitní a disciplinovaná jako v letošní sezóně a pozve tak do ochozů ještě více příznivců ledního hokeje.