Krajská liga mužů 2018/2019 startuje právě dnes!

    Přichází opět nová sezóna, a tak startuje i nový ročník Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Letos s rekordním počtem 14ti účastníků! Již v sobotu 15. září 2018 se rozehraje 1. kolo. Poslední utkání základní části jsou pak naplánovány na 24. února 2019.

Shrnutí herního systému soutěže:

1) Přehled účastníků sezóny 2018/2019 (abecedně dle města):

1. Dynamiters Blansko HK, 2. SK Minerva Boskovice, 3. HC Brumov-Bylnice, 4. HC Lvi Břeclav, 5. TJ Sokol Březina, 6. SHKM Hodonín, 7. HK Kroměříž, 8. HC Štika Rosice, 9. HC Uherské Hradiště, 10. HC Spartak Uherský Brod, 11. Hokej Uherský Ostroh, 12. HC Uničov, 13. HC Spartak Velká Bíteš, 14. HHK Velké Meziříčí.

Oproti loňské sezóně stoupl počet účastníků z 11 na 14, kdy do soutěže (staro)nově přibyly týmy HC Brumov-Bylnice, SHKM Hodonín a zcela nově TJ Sokol Březina.

Vítěz základní části má právo účasti kvalifikace o II. ligu.

2) V případě nerozhodnutého stavu po základní hrací době bude po 3 minutové pauze nově následovat 5 minutové prodloužení 3 na 3 s "náhlou smrtí". Týmy si před prodloužením ani samostatnými nájezdy NEMĚNÍ strany. Když bude zápas nerozhodný i po skončení prodloužení, uskuteční se 5 sérií samostatných nájezdů k určení vítěze utkání. Poté případně další nájezdy stylem "náhlá smrt".

3) V první polovině základní části nastoupí domácí týmy ve světlých dresech, ve druhé polovině se domácím fanouškům ukáží v dresech tmavých.

4) Playoff se rozehraje čtvrtfinálovými zápasy 27. února 2019 záhy po skončení základní části. Do playoff postoupí prvních 8 týmů po odehrání základní části soutěže. Ostatním celkům umístěným na nižších příčkách sezóna skončí. Čtvrtfinálová utkání playoff se budou hrát na 2 vítězná utkání, semifinále a finále se pak budou hrát na 3 vítězná utkání. V playoff bude případné prodloužení v délce 10 minut 4 na 4. Když nerozhodne prodloužení bude následovat 5 sérií samostatných nájezdů k určení vítěze utkání.

Poslední a nejzašší utkání vyřazovacích bojů je naplánováno na 31.3.2019, kdy by měl být nejpozději znám vítěz KLM Jižní Moravy a Zlína ročníku 2018/2019.

5) V loňské sezóně přišla Krajská komise rozhodčích (KKR) s novinkou pro playoff, kdy bylo poprvé pískáno v systému 4 rozhodčích. KKR sehnala sponzora pro playoff, díky kterému byl čtvrtý rozhodčí zaplacen. Kluby tak tímto nebyly nijak zatíženy po finanční stránce. V ohlasech klubů po skončení playoff byla tato inovace přijímána velmi kladně, proto chce KKR pokračovat v pískání playoff v systému 4 rozhodčích i v nadcházející sezóně. Novinkou bude, že i některá vybraná utkání základní části budou pískána v systému čtyř.

Více detailnějších informací v přiloženém rozpise KLM.

Přejeme všem účastníkům, fanouškům a rozhodčím úspěšnou a pohodovou sezónu 2018/2019.