Začíná playoff Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína 2017-2018!

Začíná playoff Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína 2017-2018!

Logo sponzora playoff Krajské ligy mužů 2017-2018 (www.vaszahradnik.com)

   

    Po odehrání všech dvaceti kol je za námi základní část Krajské ligy mužů a již ve středu 28.2.2018 vypukne čtvrtfinále playoff. Čtvrtfinále se hraje pouze na 2 vítězná utkání. Hracími dny je středa a sobota, případné rozhodující třetí utkání o postup do semifinále pak následuje hned v neděli.

     Semifinálová a finálová utkání se budou hrát na 3 vítězná utkání z čehož plyne, že v obou fázích může být odehráno až 5 zápasů dané série. Definitivního vítěze playoff můžeme v nejzazším termínu očekávat poslední březnový den, tedy 31.3.2018.

     Letošní velkou novinkou pro playoff bude pískání všech utkání v systému čtyř rozhodčích (2 hlavní a 2 čároví). Letos playoff získalo sponzora, kterým se stala firma "Váš Zahradník" majitele Jaroslava Zbranka (www.vaszahradnik.com). Čtvrtý rozhodčí bude zaplacen díky tomuto sponzorovi a prostředkům KVV JM ČSLH. Tudíž kluby finančně nepocítí žádné výdaje navíc. 

Až do posledního kola základní části bylo téměř vše otevřené. Hrál se jednak přímý zápas o vítěze základní části mezi Velkým Meziříčím a Boskovicemi, ze kterého vyšly vítězně Boskovice. Získaly tak titul vítěze základní části a právo hrát kvalifikaci o postup do 2. ligy. Ovšem i na jiných stadionech se rozhodovalo, ne však o vítězi, ale o postupujících do playoff. Šanci na postup měly celkem 3 týmy: Uherské Hradiště, Uherský Brod a Břeclav. Z těchto tří nakonec do playoff nepostoupila Břeclav, která i přes výhru v posledním kole na Rosicemi musela čekat na zaváhání zbývajících dvou soupeřů. Ti však své zápasy také zvládli a díky více bodům postoupili.

Postupující týmy do playoff KLM JMZ 2017/2018:

1. SKMB Boskovice
2. HHK Velké Meziříčí
3. HOKEJ Uherský Ostroh
4. HC Spartak Velká Bíteš
5. HC Uničov
6. HK Kroměříž
7. HC Uherské Hradiště
8. HC Spartak Uherský Brod

Čtvrtfinálové dvojice:

SKMB Boskovice  :  HC Spartak Uherský Brod

HHK Velké Meziříčí  :  HC Uherské Hradiště

Hokej Uherský Ostroh  :  HK Kroměříž

HC Spartak Velká Bíteš  :  HC Uničov

 

Čtvrtfinále playoff začíná již ve středu 28.2.2018. Na všech stadionech od 18h.