Zprávy z cslh.cz

Hodina pohybu navíc - výzva pro trenéry a hokejové činovníky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vypsalo nový termín ověřování účinnosti programu „HODINA POHYBU NAVÍC“ a vyzývá základní školy ke zveřejnění odkazu na svých webových stránkách. Český svaz ledního hokeje prosí trenéry a aktivní činovníky v hokejových klubech o spolupráci a šíření této zprávy na základní školy, s kterými dlouhodobě spolupracují.

Česká reprezentace bude hrát základní skupinu MS 2017 v Paříži

Mezinárodní hokejová federace odtajnila složení základních skupin pro mistrovství světa 2017. Česká reprezentace bude hrát ve francouzské Paříži a utká se mimo jiné s oběma finalisty nedávno skončeného světového šampionátu v Rusku. Zápasy druhé skupiny se uskuteční v německém Kolíně nad Rýnem a mezi největší favority budou patřit Rusové, Švédové a USA. Nasazení mužstev do skupin vychází z aktuálního žebříčku IIHF.

Česká šestnáctka porazila Slovensko dvakrát 4:3

Dvakrát stejným poměrem 4:3 se podařilo českým reprezentantům do 16 let porazit své slovenské vrstevníky. Svěřenci trenéra Hakena tak pozitivně zakončili sezonu 2015/2016.

Petr Bříza byl zvolen členem Rady IIHF

Na kongresu Mezinárodní hokejové federace, který proběhl v rámci mistrovství světa v Moskvě, byl kandidát Českého svazu ledního hokeje Petr Bříza zvolen členem Rady IIHF.

Denní souhrn: Česko padlo s USA, Kanada rozstřílela Švédsko

Cesta českých hokejistů na mistrovství světa v Rusku skončila ve čtvrtfinále. Vůjtkův výběr v něm nestačil na Američany, kterým podlehl po samostatných nájezdech. S turnajem se loučí i Švédové, kterým Kanada naložila šestigólový ranec.

Česká republika bude hostit MS žen do 18 let

V lednu budou moct čeští fanoušci vidět na vlastní oči nejlepší ženský mládežnický hokej. V termínu od 7. do 14. 1. 2017 budou města Přerov a Zlín hostit mistrovství světa žen do 18 let, kde se stejný šampionát konal už před pěti lety.

Denní souhrn: Český tým ovládl skupinu A, Slováci jedou domů

Česká reprezentace si výhrou nad Švýcarskem zajistila první místo ve skupině A. Ve čtvrtfinále narazí svěřenci trenéra Vůjtka na Spojené státy americké. Ty do vyřazovacích bojů proklouzly na úkor Slováků, i když je naši východní sousedé ve vzájemném utkání přemohli v prodloužení.