Zprávy z cslh.cz

Praha, Moskva a Pittsburgh - příprava české reprezentace na SP

Česká reprezentace se před Světovým pohárem sejde v neděli 4. září 2016 v Praze. Po povinných lékařských prohlídkách se bude v dalších dnech připravovat v O2 areně a ve středu 7. září odcestuje do Moskvy, kde ve čtvrtek 8. září sehraje první přípravné utkání s mužstvem Ruska. Do zámoří odletí po druhém přípravném utkání se stejným soupeřem, kterého přivítá v sobotu 10. září v pražské O2 areně.

Mistry Tisport extraligy 2015/2016 jsou Bílí Tygři Liberec

Titul z letošní sezony Tipsport extraligy slaví Bílí Tygři Liberec. V play-off přešli suverénním způsobem přes Chomutov a Mladou Boleslav, ve finále pak přehráli Spartu poměrem 4:2. Šesté finále rozhodl ve druhém prodloužení liberecký útočník Martin Bakoš. Stříbro tedy bere Sparta Praha, bronz putuje do Plzně.

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí

Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (22.4.2016 – 24.4.2016). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.

Při utkání s Ruskem se sejdou finalisté Kanadského poháru 1976

Na letošní rok připadá čtyřicáté výročí medailových úspěchů československého ledního hokeje na nejvýznamnějších světových turnajích – titulu mistrů světa, olympijského stříbra a finále Kanadského poháru 1976. Český svaz ledního hokeje připomene uvedená jubilea při přípravném utkání s Ruskem, které se bude hrát 10. září 2016 v O2 areně a na které pozve hráče a členy realizačních týmů z Katovic, Innsbrucku i Kanadského poháru.

Česká šestnáctka porazila Slovensko dvakrát 4:3

Dvakrát stejným poměrem 4:3 se podařilo českým reprezentantům do 16 let porazit své slovenské vrstevníky. Svěřenci trenéra Hakena tak pozitivně zakončili sezonu 2015/2016.

Po dvojzápase ve Finsku míří Češi do Znojma, vyzvou Švédy

Česká hokejová reprezentace má za sebou další část přípravy na mistrovství světa v Rusku. Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka vyhráli ve Finsku nad domácím výběrem jednou ze dvou případů. Češi se teď přesunou do Znojma, kde je čeká další dvojzápas. Na jihu Moravy vyzvou Švédy.

Prodej vstupenek na generálku Světového poháru začne 5. května

Den před zahájením mistrovství světa, 5. května 2016, začne prodej vstupenek na ostrou prověrku reprezentace před Světovým pohárem 2016 proti Rusku. Fanoušci si budou moci vstupenky v uvedený den kupovat od 16:30 v síti Ticketportal a na pokladnách O2 areny.

Osmnáctka ve čtvrtfinále podlehla USA, končí i Slováci

Česká reprezentace do osmnácti let podlehla ve čtvrtfinále mistrovství světa Spojeným státům jasně 0:8. Národní tým se držel v první třetině, kterou odehrál bezbrankově, poté ale inkasoval tři góly a postupně získali navrch domácí. Češi tak končí ve stejné fázi turnaje a proti stejnému soupeři jako loni. V ostatních duelech uspěli favorité.