Zprávy z cslh.cz

Česká sedmnáctka odcestovala na turnaj do USA

Českou reprezentaci do 17 let čeká turnaj ve Spojených státech amerických. Tým trenéra Arnošta odcestoval do města Plymouth, kde ho po přípravném duelu čekají ještě čtyři těžké zápasy v rámci mezinárodního turnaje pěti celků.

Česká reprezentace zná složení realizačního týmu pro Světový pohár

Trenér Josef Jandač, který převezme po mistrovství světa v Rusku vedení české reprezentace, zveřejnil složení realizačního týmu pro Světový pohár 2016. Jako hlavnímu trenérovi mu budou pomáhat asistenti Jiří Kalous, dvojnásobný mistr světa a finalista Stanley Cupu Václav Prospal a olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa a finalista Stanley Cupu Jaroslav Špaček. Generálním manažerem reprezentace pro Světový pohár 2016 bude olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa Martin Ručinský, jeho asistentem olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Milan Hnilička. Jako vedoucí skautingu bude v realizačním týmu působit Jiří Fischer, mistr světa a vítěz Stanley Cupu.

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Dravecký (Třinec) a Birner (Liberec)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu HC Dynamo Pardubice zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Vladimíra Draveckého na protihráče Tomáše Bokroše v utkání HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice, které se hrálo 5. 2. 2016.

Rozhodnutí komise rozhodčích ČSLH – samostatný nájezd Zbyňka Irgla

Komise rozhodčích ČSLH se na základě zprávy brankového videorozhodčího a následného pravidlového podnětu podaného klubem HC Dynamo Pardubice zabývala postupem rozhodčích při samostatných nájezdech k určení vítěze utkání HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice, které se hrálo 5. 2. 2016.

Trenér Vladimír Vůjtek nominoval hráče pro dvojutkání s Ruskem

Trenér Vladimír Vůjtek povolal na dvojutkání Euro Hockey Tour s Ruskem, které se bude hrát 11. 2. 2016 v Třinci a 13. 2. 2016 v Ostravě, čtyřiadvacet hokejistů, z toho tři brankáře, osm obránců a třináct útočníků. Jedenáct hráčů působí v Tipsport extralize, stejný počet v KHL, dva, Petr Zámorský s Milanem Gulašem, ve švédské nejvyšší soutěži.

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí

Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (29.1.2016 – 4.2.2016). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.

ODM v ledním hokeji v Chomutově a Litvínově

Ve dnech 18. až 21. ledna 2016 se v Chomutově a Litvínově uskutečnila vrcholná akce pro hráče ve věku do 15 let. Hráči ročníku 2001 a mladší se utkali v turnaji, který byl součástí ODM 2016. Pro mnohé z hráčů to byl dosavadní vrchol jejich kariéry už jen proto, že se v turnaji utkali nejlepší hráči v této kategorii.

Projekt VTM má za sebou další kolo turnajů

Během ledna se na různých místech v České republice uskutečnila druhá kola turnajů projektu Výchova talentové mládeže. Ve dvou kategoriích zažili hráči zajímavé oživení – turnaj U15 byl zahrnut do Olympiády dětí a mládeže, někteří ještě o rok mladší hokejisté si zahráli pod otevřeným nebem v rámci Hokejových her v Brně. Kategorie U12 a U13 proběhly již zaběhnutým systémem.