Seminář rozhodčích Krajské ligy mužů

Seminář rozhodčích Krajské ligy mužů

     

     V neděli 10. září proběhl v brněnské DRFG Areně jednodenní seminář rozhodčích Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Semináře se zúčastnilo 33 rozhodčích ze čtyř krajů – Zlínského, Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny.

     Seminář se skládal jak z přednášek a informací před novou sezónou 2017/2018, tak i prověrkové části, při které museli rozhodčí splnit limity z testu z teorie a bruslení. V teoretické části si museli poradit s promítanými otázkami, na které byl jen omezený čas. Rozhodčí s licencí II. třídy, kteří měli zájem být po sezóně nominováni na školení rozhodčích I. třídy museli ještě také absolvovat Cooperův test na atletickém ovále v areálu VUT v Brně.

     Přednášky a další části semináře byly vedené lektory krajské komise rozhodčích. Poutavou přednášku o činnosti čárových rozhodčích měl Stanislav Barvíř, který letos započal 30. sezónu v ELH a je tak nejzkušenějším rozhodčím v této soutěži.


     Po skončení semináře proběhla společná schůze Komisí rozhodčích Jihomoravského a Zlínského kraje. Na schůzi bylo hlavním tématem sestavení nominační listiny rozhodčích pro Krajskou ligu mužů. Na základě dosavadního sledování v mentorském programu a výsledků testování přibylo do nominační listiny 12 zcela nových jmen rozhodčích většinou z nižších soutěží. Kromě toho čtyři rozhodčí přešli z pozice čárového na hlavního. Zároveň se z loňské nominační listiny podařilo celkem 9 rozhodčím postoupit do 2. ligy, včetně Ivana Čuňočky a Henricha Krále – rozhodčích  dramatického posledního finálového utkání Velké Meziříčí – Boskovice. Třetí z „finálových“ rozhodčích, Tomáš Sofka přechází v Krajské lize mužů na pozici hlavního.

     Přejeme všem rozhodčím úspěšnou sezónu 2017/2018